Kateřina Vaňková

"Hledáte-li způsob, jak se zklidnit a doplnit energii, pak jste na správném místě. Nabízím vám cvičení pilates, wellness a nebo své služby osobní trenérky. Tyto metody nejsou na první pohled tak energické jako aerobik, step, tae bo nebo podobné metody. Jsou pomalejší a mnohem niternější. Neposilují pouze tělo, ale přinášejí též posilnění duševní rovnováhy a uvědomění si sama sebe. Přinášejí zklidnění, tak potřebné v dnešní době."


Instruktorka v evidenci největší světové asociaci instruktorů - Idea Fitness.

Kateřina je zároveň autorizovanou osbou pro profesní kvalifikaci Instruktor PILATES (kód: 74-003-H).

Kateřina je také oprávněna vést zkoušku podle nových národních kritérií a prostory našeho studia jsou uznány jako zkušební místo, tedy NÁŠ ÚČASTNÍK KURZU MŮŽE SLOŽIT ZKOUŠKU VE ZNÁMÉM PROSTŘEDÍ A SE ZNÁMÝMI LIDMI. STRES ZE ZKOUŠKY TEDY ROZHODNĚ NEMUSÍTE MÍT!

Naše kurzy jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, uděleného pod č. j. 011/2013-50-A.

Kateřina vzdělává zájemce v oblasti školy. Je zakladatelkou Instruktorské školy Pilates centrum, která poskytuje poznatky a dovednosti pro bezpečné vedení skupinového i individuálního cvičení pilates technikou. Program se soustředí na současné nároky pro zdravý životní styl a zahrnuje nejmodernější poznatky metody cvičení pilates, která představuje spojení tradičního přístupu s nejnovějšími výzkumy lékařské rehabilitace a fyzioterapie. Zároveň respektuje rozšiřující se spektrum civilizačních onemocnění, které absolvent umí nabytými znalostmi eliminovat (obezita, bolesti zad a krční páteře apod.).


Tělo a duše

Tvoří spolu jeden celek, je potřeba se o ně starat. Pravidelné cvičení založené na józe a rehabilitačních, zdravotně prospěšných cvicích, je proto velmi vhodným nástrojem. Při cvičení kladu důraz na správné dýchání a postoj. Každému jsou cviky přizpůsobeny přesně na míru a se zlepšující se kondicí se mění i obtížnost provádění cviků.

Malý počet osob ve cvičební skupině mi umožňuje věnovat pozornost každému jednotlivci a sledovat způsob provádění cviků a upravovat jejich náročnost. Lekce jsou doplňeny poznatky z wellness a oblasti zdravého životního stylu. Jako osobní trenérka nabízím i sestavení individuálního plánu cvičení spolu s doporučením změn životního stylu a sestavením ideálního jídelníčku.


Několik vět o mně

V roce 2006 jsem objevila Pilatesovu metodu a ta mne nadchla natolik, že jsem se v roce 2007 stala její instruktorkou. Zároveň jsem si doplnila specializované vzdělání v oblasti výživy a sestavování individuálních cvičebních programů a zdravý životní styl se stal náplní mého života. Díky cvičení jsem se také stala psychicky vyrovnanější a celkově spokojenější. Uspokojuje mě fakt, že výsledek cvičení vidím na svých cvičenkách a cvičencích již po několika hodinách. Jejch kondice se zlepšuje, váha optimalizuje a zdravotní problémy ustupují. Důležité je, že cvičit může opravdu kdokoli, necvičíme podle žádné choreografie a cviky přizpůsobujeme jednotlivě, podle kondice cvičícího.

Během svého života jsem trpěla chronickými bolestmi zad a častými migrénami, kvůli slabému svalovému korzetu zvláště v oblasti bederní páteře. Věnovala jsem se různým druhům cvičení, ale hledala jsem něco, co mi objemově nepřidá svalovou hmotu, protože jsem se od dětství potýkala se sklony k obezitě. Vyzkoušela jsem nejrůznější diety a cvičební metody, včetně posilování. Již deset let hraji squash. Až díky současnému cvičení a změně životního stylu jsem konečně dosáhla své ideální tělesné váhy a zformovala si postavu, moje chronické obtíže v krátkém čase zmizely.


Napsali o mně


Kvalifikace a diplomy

Workshopy

Ceník cvičení

Zajímá Vás kolik cvičení u nás stojí? Prohlédněte si ceník cvičení Pilates.

Kde cvičíme?

Cvičení probíhá v Pohybovém studiu K6 na Praze 3, kousek od křižovatky Ohrada (ulice Zelenky-Hajského 8). Více informací naleznete v kontaktech.

Pilates centrum >> Individuální tréninky Pilates >> Naši instruktoři Pilates >> Kateřina Vaňková