Přínosy cvičení Pilates

"Pilates může opravdu přispět k Vašemu zdraví, aniž by si přitom vybral daň na Vašem těle."

Osvěžující cvičení těla a mysli

Zdůrazněním správného dýchání, správného vyrovnání páteře a pánve a zaměřením se na hladký, plynulý pohyb se sladíte se svým tělem a naučíte se tak skutečně ovládat jeho pohyby.

V Pilatesu ja kvalita pohybu upřednostňována před jeho častým opakováním. Správné dýchání je základem, který Vám pomáhá provádět cviky s maximální silou a efektivitou. Je také prokázáno, že správné dýchání pomáhá výrazně redukovat míru stresu.

Vybudujete si silný střed těla - ploché břicho a silná záda

Cvičení Pilates rozvíjí střed těla. Ten tvoří z hluboko uložené břišní svaly spolu se svaly které se nacházejí nejblíže páteři. Kontroly tohoto středu těla je dosaženo integrací trupu, pánve a pletence ramenního.

Získáte dlouhé, štíhlé svaly a ohebnost

Tradiční cvičení jsou zatěžkávací a mají tendenci vytvářet krátké, mohutné svaly - typ svalové hmoty nejvíce náchylný k poškození. Pilates naopak prodlužuje a posiluje, zlepšuje svalovou pružnost a kloubní pohyblivost. Tělo s vyváženou sílou a ohebností je méně náchylné ke zranění.

Vypěstujete si tělo s vyrovnanou kondicí, zlepšíte sprotovní výkony a odolnost vůči zraněním

Ve stejném duchu má spousta konvenčních cvičení tendenci procvičovat stále stejné svaly. To způsobuje slábnutí už tak slabých svalů a naopak posilování svalů silných. Výsledkem je svalová nerovnováha - hlavní příčina zranění a chronické bolesti zad.

Pilates procvičuje celé tělo, dokonce i kotníky a chodidla. Všem skupinám svalů je při cvičení věnována stejná pozornost. Celá svalovina je rovnoměrně vyvážena a stabilizována a tak Vám pomáhá vychutnat si běžné denní aktivity i sporty s větší lehkostí, výkonem a menším rizikem zranění. To je také důvod, proč tolik sportovních týmů a profesionálů považuje Pilates za kritickou součást svého tréninkového režimu.

Naučíte se, jak se pohybovat efektivně

Cvičení Pilates procvičuje několik svalových skupin zároveň hladkým, plynulým pohybem. Vyvinutím správné techniky můžete skutečně naučit svoje tělo pohybovat se bezpečněji a efektivněji - schopnost neocenitelnou pro sport, při léčení se ze zranění a správné držení těla.

Ceník cvičení

Zajímá Vás kolik cvičení u nás stojí? Prohlédněte si ceník cvičení Pilates.

Kde cvičíme?

Cvičení probíhá v Pohybovém studiu K6 na Praze 3, kousek od křižovatky Ohrada (ulice Zelenky-Hajského 8). Více informací naleznete v kontaktech.

Pilates centrum >> O cvičení Pilates >> Přínosy cvičení Pilates