Reference - napsali jste nám

Tento víkend proběhlo poslední školení kurzu licencovaného instruktora Pilates. Bylo pro mě velkým přínosem. Musím se přiznat, že jsem si myslela, že při lekcích přece cvičím Pilates a zapojuji střed těla, jak je nám stále dokola opakováno, ale až při tomto kurzu se mě to všechno propojilo. To ale znamená ještě více na sobě makat. Chtěla bych tímto moc poděkovat za to, že jsem se kurzu mohla zúčastnit, za předávání znalostí a velkou zkušenost lektorů, převážně Katěřině Vaňkové, i za jejich trpělivost. Tento kurz doporučuji i pro klienty, kteří třeba nechtějí být instruktorem, ale chtějí se dozvědět více nejen o Pilates, ale hlavně o sobě a jak jejich tělo funguje a mělo by fungovat.

Petra Balounová

Před těhotenstvím mě úžasná cvičitelka Klárka často označovala (z mého pohledu samozřejmě neprávem) jako „ulejváka“. Znovu, Klárko, opakuji, že i před těhotenstvím jsem se snažila. Fakt. Aspoň trochu... Každopádně s novým životem v bříšku se do mě vlila nová energie (a taky jsem dostala strach, že se rozkydnu a budou mě bolet záda).

Začala jsem se cvičením pilatesu pravidelně, jednou až dvakrát týdně. Dokážu si představit, že ne v každém studiu je možné pokračovat ve cvičení pilatesu (pro netěhotné) i s bříškem. Ale Klárka se mi každou hodinu speciálně věnovala, upravovala mi cviky tak, abych mohla cvičit i s bříškem. Výsledek? Žádné bolesti zad, kloubů. V devátém měsíci jsem byla naprosto pohyblivá, plná energie. Poslední lekce pilates – den před porodem. Následující lekce pilates – den návratu z porodnice. Pilates musím každé těhotné doporučit. Pro mě byl příležitostí se prodýchat, protáhnout se a samozřejmě zpevnit svaly.

Děkuju, Klárce, za úžasné hodiny a laskavý přístup.

Olga

Jedna roční bilance s Pohybovým studiem. Moc celému týmu K6 děkuju. Děkuju i dívkám se kterými chodím cvičit za podporu a za to že sem si nikdy nepřipadala jako trn v oku mezi Vámi štíhlejšími. Děkuju Děkuju a už se těším na další lekce! :-)

Jana

Před pár lety jsem objevila na internetu článek o Jumpingu, rozhodla jsem se, že by mě to mohlo bavit tak jsem začala hledat, kde že se cvičí. Našla jsem Pohybové studio K6, projela si stránky kde mě nezaujal jenom jumping, ale i Street Dance a Zumba. Po první hodině Jumpingu jsem byla ve naprosté eurofii a natolik se mi zalíbil, že jsem se rozhodla chodit pravidelně. Ovšem se Zumbou a Street Dance to bylo horší – zjistila jsem, že moje taneční nadání se rovná velkému trapasu, tak jsem to celkem rychle vzdala. V tu dobu jsem byla tlustá jako velryba a tak jsem začala chodit pravidelně na Jumping. Později jsem se seznámila s Kačkou, která mě přivedla k Pilatesu (poradila mi, abych hubla, měla bych kombinovat Jumping a Pilates), tak jsem začala navštěvovat i Pilates. Na první hodině jsem si říkala, jak je to jednoduché takové obyčejné protahování. Postupem času, kdy jsem si přidala i stroje na Pilates jsem pochopila, že jsem vlastně cvičila totálně blbě! Zlepšení na sebe nenechalo dlouho čekat – stačilo pochopit „co a jak funguje“.

Před rokem a půl jsem se vrátila z hor o berlích s úrazem kolene. Po artroskopii mi doktor sdělil, že je nutná operace – plastika utrženého křížového vazu. Ukecala jsem doktora, aby mě vzal na operaci co nejdříve, ale zároveň jsem mu musela slíbit maximální posílení kolene. Svěřila jsem se do rukou Kačky, která mi udělala na skupinových hodinách na strojích různé modifikace cviků. Poctivě jsem dřela a posilovala. Operace proběhla v pořádku. Měsíc a kousek po operaci jsem už byla schopná zase lehce cvičit a opět mi Kačka udělala cvičící plán na míru mého operovaného kolene. Když jsem začala navštěvovat rehabilitaci, dostala jsem pochvalu jak mám pěkně pohyblivé a posílené koleno. Taky jsem tam viděla trampolínu tak jsem hned se na ní pod dozorem vrhla a prosila sestřičky, abych mohla i poskakovat sama ve fitku – dovolily mi to! Tak jsem po dvou měsících po operaci začala chodit zpátky i na jumping – konečně! Sice jsem se tam jen tak plácala, ale postupně se koleno zlepšovalo, tak jsem si mohla začít dovolovat více.Dneska už „jumpinguju“ a „pilatesuju“ bez omezení a jak se říká do plných!

Tímto bych ráda poděkovala Kačce za její naprostou profesionalitu, kdy mi pomohla dát koleno dohromady (myslím, že v nějakém komerčním fitku by se na mě vykašlali a buď si cvič sama nebo jdi na rehabilitaci). Mimochodem jsem pod vedením všech K6kových „pilatesáků“ (Kačka, Klárka, Petr) krásně zpevnila postavu, srovnala záda a tím se mi i zmírnily migrény. Další velký dík patří Terezce, která mě taky nechala „rehabilitovat“ koleno na trampolíně, dala mi tu nejlepší průpravu jumpingu, dostala jsem se do skvělé kondice a posílila tělo a vůbec ….. je to prostě Terezka :-)

Jsem ráda, že jsem objevila Vaše fitko, které je mi sympatické svým rodinným přístupem. Jste malincí, ale světoví!

Díky za vše Vaše Máca.

Jsem profesionální zpěvák a hudebník. Ve 20ti letech mi diagnostikovali panické stavy úzkosti a dlouhou dobu jsem musel brát silná antidepresiva. Jejich nežádoucí účinky mě dovedly až skoro k obezitě. Kvůli výrazné nadváze se mi objevily i problémy s krční páteří a trpěl jsem i bolestmi zad a motáním hlavy, což můj psychický stav výrazně zhoršovalo. Vyzkoušel jsem hodně věcí a metod. Měl jsem pocit, že mi už nic nepomůže, až jsem před 3mi lety objevil na internetu metodu pilates a Katku Vaňkovou. Tak jsem se rozhodl, že to zkusím a musím říct, že díky Kátě a této metodě se kvalita mého života velmi výrazně zlepšila. A to natolik, že někdy mám pocit, že před tím když jsem necvičil, jako bych ani nežil. Zhubl jsem 20 kilo. Všechny problémy s páteří téměř ustoupily a nejenom to. Pilates mně pomáhá hodně i po psychické stránce a taky v mé profesi. Díky zpevněnému středu těla zpívám mnohem lépe. Mám větší výdrž na pódiu a moje práce je mnohem efektivnější. Na tomto druhu cvičení jsem dnes absolutně závislý a nedovedu si představit, že bych necvičil a myslím, že ani nepřestanu do konce svého života. A ještě jako bonus ke všem pozitivům co mi tahle metoda přinesla je i to, že vypadám prostě skvěle! :-)

Peter Aristone Čerevka

Ceník cvičení

Zajímá Vás kolik cvičení u nás stojí? Prohlédněte si ceník cvičení Pilates.

Kde cvičíme?

Cvičení probíhá v Pohybovém studiu K6 na Praze 3, kousek od křižovatky Ohrada (ulice Zelenky-Hajského 8). Více informací naleznete v kontaktech.

Pilates centrum >> O cvičení Pilates >> Reference - napsali jste nám