Reformer

Reformer je nejpopulárnějším Pilatesovým přístrojem. Pilates si jej patentoval pod názvem Universal Reformer. Nápad na jeho zkonstruování vznikl zřejmě v souvislosti s experimentováním s cvičením na železných postelích v zajateckém táboře na ostrově Man.

Pilates Reformer má pohyblivou plošinu, která je na jednom konci připevněna pružinami a se kterou lze pohybovat taháním za lana nebo tlakem na statickou opěrku pro nohy. Pružiny jsou použity namísto klasických závaží a při cvičení poskytují svalům proměnný nebo pevně nastavenitelný odpor. Pružiny nabízejí větší odpor v nejsilnějším bodě svalové kontrakce a naopak menší odpor na začátku a konci, což snižuje namáhání šlach a vazů v těle. Otočné kladky poskytují různé úhly odporu, protože za lana lze tahat snadno v kterémkoliv směru, stejně tak lze snadno upravit délku lan. Nastavitelné popruhy umožňují najít správné pozice pro nohy a paže. Dvoupolohová opěrka hlavy je potažena umělou kůží a napomáhá hladkému pohybu, oproti tomu opěrku pro nohy lze nastavit do čtyř různých poloh.

Na stroji Reformer je možné provádět širokou škálu cvičení v různých polohách: ve stoje, v sedě, v kleče nebo v leže. Cvičení na stroji Reformer nabízí četné výhody. Nejen, že lze cvičit aniž by docházelo k nežádoucímu zatěžování kloubů, ale také lze cvičit v případě, že jste utrpěli nějaké menší zranění nebo se ze zranění zotavujete.

Specifika cvičení na stroji Pilates Reformer

Cvičení na stroji Pilates Reformer Vám pomůže získat:

Ceník cvičení

Zajímá Vás kolik cvičení u nás stojí? Prohlédněte si ceník cvičení Pilates.

Kde cvičíme?

Cvičení probíhá v Pohybovém studiu K6 na Praze 3, kousek od křižovatky Ohrada (ulice Zelenky-Hajského 8). Více informací naleznete v kontaktech.

Pilates centrum >> Pilates na strojích >> Reformer